Gündem

ALANYA’DA HALK SÜT’E YOĞUN TALEP

6 ayda 17 bin 672 litre süt dağıtıldı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek tarafından 3 Temmuz’da başlatılan Halk Süt Projesi kapsamında ilçelerde de süt dağıtımı devam ediyor. Sadece Alanya’da 6 ayda 17 bin 672 litre süt dağıtıldı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin çocukları sağlıklı ve güvenli sütle buluşturma düşüncesiyle hayata geçirdiği Halk Süt Projesi Antalya merkezin yanı sıra ilçelerde de devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından düzenli şekilde dağıtılan sütler ihtiyaç sahibi vatandaşların 2-5 yaş arasındaki çocuklarına dağıtılıyor.
SÜTLER AİLELERE TESLİM EDİLİYOR
Alanya’da başvuru yapan ihtiyaç sahibi 2-5 yaş arasında çocuğu bulunan ailelere Aralık ayı Halk Süt paketleri teslim edilmeye başlandı. Alanya’da Halk Süt yoğun ilgi görürken Temmuz ayından bu yana Alanya’da yüzlerce çocuğa aylık 8’er litre olmak üzere 17 bin 672 litre süt dağıtıldı.
HALK SÜT’E TALEP ARTIYOR
Alanya’da Halk Süt’e olan talep her ay artarken Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Temmuz ayında 156 çocuğa, Ağustos ayında 244 çocuğa, Eylül ayında 446 çocuğa, Ekim ayında 435, Kasım ayında 471 çocuğa ve Aralık ayında ise 457 çocuğa süt dağıtımı yapıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu