Antalya ValiliğiGündem

Antalya, Türkiye’nin En Önemli Üretim Merkezlerinden Biri

17.02.2021

Tüm haberler için tıklayınız…

Organize Sanayi Bölgesindeki ziyaretleri kapsamında Türkiye’nin en büyük 500 sanayi devi arasında yer alan Yörükoğlu firmasını ziyaret eden Vali Yazıcı, üretim kapasitesi ve ürünler hakkında bilgi aldı.

1996 yılında Organize Sanayi Bölgesine taşınmış, günlük 600 tonluk üretim kapasitesi ile Akdeniz’in en büyük süt ve süt ürünleri üreticisi olan Yörükoğlu firmasını ziyaret eden Vali Yazıcı, Yönetim Kurulu Üyeleri Cihan Bulut, Ali Erdinç ve Ali Bulut’tan üretim faaliyetleri ve kapasitesi ile ürün yelpazesi hakkında bilgi aldı.

Toplam 35.000 m2’lik modern ve teknolojik tesislerinde, Avrupa Birliği standartlarında üretilen ürünleri inceleyen Vali Yazıcı, ileri teknolojisi ve 700’ü aşkın çalışanıyla Organize Sanayi Bölgesinin önemli firmalarından olan Yörükoğlu’nu tebrik etti.

8 Yıldır Türkiye’nin En Büyük 500 Firması İçinde
Son 8 yıldır Türkiye’nin en büyük 500 sanayi devi arasında yer aldıklarını belirten Yönetim Kurulu Üyeleri, Azerbaycan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, İngiltere, Belçika, Irak, Libya, BAE, Ürdün, Filistin, Moritanya, Afganistan, Maldivler, Hong-Kong, Taiwan, Australia, Yunanistan, Çin, Kenya olmak üzere, dünyanın birçok farklı bölgesine ürünleri ihraç ettiklerini belirtti.

Coğrafi Ve Kültürel Değerlerin Tanıtılmasına Fırsat Yaratıyor
Antalya’nın Türkiye’nin en önemli üretim merkezlerinden biri olduğunu söyleyen Vali Yazıcı, “Organize Sanayi Bölgesi’nde birçok farklı alanda faaliyet gösteren firmamız var. Son teknoloji üretim imkânlarıyla donatılmış bu tür tesislerin varlığı bizleri gururlandırıyor. Tesiste üretilen ve ihraç edilen gıda ürünleriyle, coğrafi ve kültürel değerlerimizin tanıtılması için bir fırsat yakalamış oluyoruz. Kendi imzamızı taşıyan ürünlerimiz tüm dünyada markalaşıncaya kadar çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz. Bölgedeki tüm firmalarımıza başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

02 antalya türkiye nin en önemli üretim merkezlerinden biri
03 antalya türkiye nin en önemli üretim merkezlerinden biri
04 antalya türkiye nin en önemli üretim merkezlerinden biri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu