Antalya ValiliğiGündem

Antalya’da Turizmi Besleyen Birçok Alt Sanayi Kolu Mevcut

17.02.2021

Tüm haberler için tıklayınız…

Firma ziyaretleri için Organize Sanayi Bölgesine giden Vali Ersin Yazıcı, temaslarına ilk olarak Ankutsan Kâğıt firmasının AR-GE ve inovasyon merkezini ziyaret etti. Ziyaretinde Vali Yazıcı, “Şehrimizde turizmi besleyen birçok alt sanayi kolu mevcut.” dedi.

Vali Ersin Yazıcı, Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde (AOSB) 2002 yılında kurulan, 700’ü aşkın çalışanıyla kâğıt üretim alanında faaliyet gösteren Ankutsan Kâğıt firmasını ziyaret etti. Yönetim Kurulu Başkanı Rüstem Kesgi’den üretim faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

50’Den Fazla Ülkeye İhracat Yapılıyor
Vali Yazıcı’ya; Avrupa, Amerika, Avustralya, Asya, Kuzey Afrika ve Ortadoğu bölgelerinde 5 kıta ve 50’den fazla ülkeye ihracat yaptıklarını açıklayan Yönetim Kurulu Başkanı Kesgi, Ankutsan markasını uluslararası pazarda önemli bir marka konumuna getirerek başarı ile temsil ettiklerini belirtti.

Antalya Önemli Bir Sanayi Üssü
Firmanın Ar-Ge merkezini inceleyerek personelle sohbet eden ve çalışmalar hakkında detaylı bilgi alan Vali Yazıcı ise; “Antalya’mız turizm kadar önemli bir sanayi üssü. Şehrimizde turizmi besleyen birçok alt sanayi kolu mevcut. Bu sebeple buradaki firmalarımız bizim için çok önemli. Organize Sanayi Bölgemizdeki birçok firmanın modern üretim tesisleri, nitelikli insan kaynakları ve üretim olanaklarıyla gerçekten fark yaratan ve sektörlerine yön veren firmalar olduklarını görmekteyim. Yerli ve milli sanayisi ile tüm dünyaya ihracat yapan Ankutsan Kâğıt firması da kendi alanında önemli bir marka. Başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

02 antalya da turizmi besleyen birçok alt sanayi kolu mevcut
03 antalya da turizmi besleyen birçok alt sanayi kolu mevcut
04 antalya da turizmi besleyen birçok alt sanayi kolu mevcut

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu