Antalya ValiliğiGündem

Başarılı Ar-Ge Çalışmalarımızla Şehrimizi Ve Ülkemizi İleriye Taşıyacağız

17.03.2021

Tüm haberler için tıklayınız…

Vali Yazıcı, Desird Tasarım Ar-Ge olarak, %100 yerli sermaye ile Antalya Serbest Bölgede üretim faaliyetleri yürüten firmayı ziyaret etti. İhracat rakamları, Ar-Ge çalışmaları ve devam eden projeleri hakkında bilgi aldı.

Antalya Serbest Bölgede %100 yerli sermaye ile faaliyet gösteren Desird Tasarım Ar-Ge firması 2008 yılında İstanbul’da elektronik alanında Ar-Ge ve tasarım hedefiyle faaliyetlerine başlamış olup, 2012 yılı itibariyle Antalya’da ihracat ağırlıklı çalışmalar gerçekleştirmiştir. Devam eden ve sonuçlandırılan projeler hakkında Vali Yazıcı’ya bilgi veren firma sahibi Emre Kazan, 40’a yakın ülkeye aktif olarak ihracat yaptıklarını belirtti.

Ar-Ge Projeleri İhraç Etmenin Gururunu Yaşıyoruz
Ziyarette birçok ülkeye Ar-Ge projeleri ihraç etmenin gururunu yaşadıklarını ifade ederek sözlerine başlayan firma sahibi Kazan; “Gerek üniversitelerle iş birliği yaparak, gerek kendi danışmanlık hizmetlerimizle Amerika ve Japonya‘nın da dâhil olduğu ülkelere Ar-Ge projeleri ihraç etmenin gururunu yaşıyoruz. Yurt içi ve yurt dışı müşterilerimizle yapılan projelerde, ihtiyaç duyulan ürün veya sistemleri temel düzeyde ele alıp, donanım tasarımından, gömülü yazılımına, seri üretim sürecinden, teknik desteğine kadar tüm adımlarda hizmet vermekteyiz. Akademik düzeyde eğitimli, elektrik, elektronik, makine, mekatronik, endüstri mühendisliği, endüstri ürünleri tasarımı gibi farklı alanlarda uzmanlaşmış kadromuzla başarılı işler ortaya çıkarmaktayız.” diye konuştu.

Başarılı Firmalarımız Gurur ve Övünç Kaynağımız
Ziyarette konuşan Vali Yazıcı, Antalya Serbest Bölge’nin dünya çapında birçok firmaya ev sahipliği yaptığını belirterek; “Her zaman dediğimiz gibi Ar-Ge ve inovasyon odaklı başarılı çalışmalarla hem ülkemizi hem de şehrimizi daha ileriye götüreceğiz. Dünyanın teknolojide önde gelen ülkelerine baktığımızda Ar-Ge ve inovasyona çok önem verdiklerini, bu konuda çok çalışma yaptıklarını görmekteyiz. Ziyaret etmiş olduğumuz firmamızın Ar-Ge projeleri ihraç ettiği bilgisini aldık. Başarılı firmalarımız gurur ve övünç kaynağımız. Başarılarının devamını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Gerek Ar-Ge çalışmaları gerekse de iyi eğitim ile desteklenen gençlerimizin geleceğimize yön veren başarılı işler ortaya çıkaracaklarını söyleyen Vali Yazıcı; “Bunu başarabilecek güce ve kudrete sahibiz. Biz bilgi ve birikimimizi üretime dönüştürerek katma değeri yüksek ürünler ortaya koymalıyız.” dedi.

02 başarılı ar-ge çalışmalarımızla şehrimizi ve ülkemizi ileriye taşıyacağız
03 başarılı ar-ge çalışmalarımızla şehrimizi ve ülkemizi ileriye taşıyacağız
04 başarılı ar-ge çalışmalarımızla şehrimizi ve ülkemizi ileriye taşıyacağız

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu