Genel

Başkan Uysal, şiddetli yağışın etkili olduğu Ermenek’te

Başkan Uysal, şiddetli yağışın etkili olduğu Ermenek’te

Şiddetli yağışın etkisini sürdürdüğü Antalya’da, Muratpaşa Belediyesi Başkanı Ümit Uysal, kent merkezinde sağanağın en fazla etkili olduğu Ermenek bölgesinde incelemelerde bulundu. Bölgede vatandaşlar da görüşen Başkan Uysal, “Bölge 30 yıldır imara açık ama altyapı sorunlarımız çözülmüş değil. Bunun verdiği sıkıntılar” dedi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün ‘Turuncu Kod’ uyarısında bulunduğu Antalya’da şiddetli yağış iki gündür kentte etkili olurken Muratpaşa Belediyesi de kent merkezinde sağanağın, yoğun su baskınlarına neden olduğu bölgelerde çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Ermenek ve Güzeloba mahalleleri başta olmak üzere belediyenin Fen İşleri ve Sosyal Yardım İşleri müdürlükleri şiddetli yağıştan zarar gören vatandaşların yardımına koşuyor.  

Gelen ihbarları değerlendiren Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, dün akşam saatlerinden itibaren 47 noktaya müdahale etti. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ise Kızıltoprak Mahallesi’nde bulunan kız öğrenci yurdunu, baskınlar nedeniyle evleri zarar gören ailelere açtı. Muratpaşa’da şiddetli yağmurun etkili olduğu Güzeloba ve Ermenek mahallesinden yaklaşık 80 kişi servislerle yurda taşındı. Yurda yerleştirilen mahalle sakinlerinin yemek ihtiyacı belediyenin aşevince karşılanırken, aşevi sağanak yağışın etkili olduğu her iki mahallede sıcak çorba dağıtımına da başlandı.

Belediye Başkanı Uysal da bölgede incelemelerde bulundu. Ekiplerin bölgede devam eden çalışmalarını inceleyen Başkan Uysal, vatandaşlarla da görüştü. Bölgede Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarına refakat eden Genel Sekreter Cansel Tuncer Çevikol’la karşılaşan ve kolaylıklar dileyen Başkan Uysal, şöyle konuştu:

“Ekiplerimiz yoğun şekilde çalışıyor. Kızıltoprak Kız Öğrenci Yurdumuzu açtık. 80 civarında komşumuz bizim misafirimiz. Özellikle, belediyemizin bitki üretim tesisinin de bulunduğu Ermenek Mahallesi, devam eden sağanaktan ciddi şekilde etkilendi. Tahliye işlemleri devam ediyor. Etkin şekilde sahadayız. En yoğun şekilde. Bölge 30 yıldır imara açık ama altyapı sorunlarımız çözülmüş değil. Bunun verdiği sıkıntılar. Bu tip yağışlara hazırlıklı olmamız lazım. Antalya’mızın, gelecek yıllarda yağmur suyu drenaj altyapısını tamamlamış olması lazım. Bütün vatandaşlarımıza, ilçemize, şehrimize geçmiş olsun.”

Haber Tarihi :14 Aralık 2020 Pazartesi

Etiketler : ermenek,şiddetli yağış,altyapı,inceleme

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu