Gündem

BATI İLÇELERİNİN ETİ ELMALI’DAN

Büyükşehir Elmalı Mezbahanesi tam kapasite çalışıyor

Pandemi sürecinde artan et tüketiminden dolayı yoğun bir şekilde çalışan Antalya Büyükşehir Belediyesi Elmalı Mezbahanesi batı ilçelerinin de et ihtiyacını karşılıyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Hayvan Sağlığı Şube Müdürlüğü’ne bağlı Elmalı Mezbahanesi Antalyalıları sağlıklı ve güvenilir et ile buluşturmaya devam ediyor. Sağlıklı ve hijyenik bir ortamda her aşaması kontrol edilerek kesilen etler Elmalı başta olmak üzere mezbahaneye yakın Kumluca, Finike ve Kaş’ın da et ihtiyacını karşılıyor.
MEZBAHANE TAM KAPASİTE ÇALIŞIYOR
Hayvan kesim sürecini başından sonuna kadar titizlikle yürüttüklerini belirten Elmalı Mezbahanesi veterineri Fatih Alkan mezbahanenin faaliyetleri ile ilgili şu bilgileri verdi,
“Mezbahanemiz pandemi süreci ile birlikte tam kapasite olacak şekilde çalışmalarını hızlandırdı. Vatandaşlarımızın bu kritik süreçte yoğun et talebini karşılamak için kasaplarımız, kontrol ekiplerimiz ve nakliye aracımızla hizmetimizi kesintisiz sürdürüyoruz. Mezbahanemizde kesilecek küçük ve büyükbaş hayvanları taşıma, hazırlama ve depolama işlemlerinin her birinde hijyen kurallarına dikkat ederek ve sağlık kontrollerini yaparak vatandaşımıza güvenli et temin ediyoruz. Mezbahanemize yakın komşu ilçelerimize de hizmet veriyoruz. Aylık ortalama 100 küçükbaş ve 75’te büyükbaş hayvanın kesimini yapıyoruz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu