Antalya ValiliğiGündem

Sadece Turizmde Değil, Alt Sanayi Kollarında Da Lider Antalya

03.12.2020

Tüm haberler için tıklayınız

Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti Aralık Toplantısına katılan Vali Ersin Yazıcı toplantının ardından Organize Sanayi Bölgesinde üretim yapan Kristal Endüstriyel firmasını ziyaret etti.

Vali Ersin Yazıcı, Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde (AOSB) 1996 yılında kurulan,350 kişilik ekibi ile mutfak ekipmanları alanında üretim yapan Kristal Endüstriyeltesisleriniziyaret etti. Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Kilit ve Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Kaynakçı’danüretim faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

52 Ülkeye İhracat Yapılıyor
Vali Yazıcı’ya Asya, Avrupa ve Afrika’ da 52 ülke ile ihracat ağı oluşturduklarını açıklayan Kaynakçı“Otel, restaurant, fırın, bar, pastane, dondurma dükkanı, kafeterya, okul, hastane gibi mutfak makineleri ihtiyacı olan işletme ve kurumlar için üretim yaptıklarını belirtti.

Fark Yaratıyor, Sektöre Yön Veriyoruz
Firmanın üretim tesislerini inceleyen, personelle sohbet eden ve çalışmalar hakkında detaylı bilgi alan Vali Yazıcı ise “Antalya bir turizm şehri olarak biliniyor. Evet, Antalya’da tüm yollar turizme çıkıyor ancak turizmi besleyen birçok alt sanayi kolunda da Antalya marka bir şehir. Otel ekipmanları ve makineleri üreten Kristal Endüstriyel firmamızı inceledik. Organize Sanayi Bölgemiz ve Antalya Serbest Bölgemizdeki birçok firmanın modern üretim tesisleri, nitelikli insan kaynakları ve üretim olanaklarıyla gerçekten fark yaratan ve sektörlerine yön veren firmalar olduklarını gördüm. Kristal Endüstriyel de kendi alanında önemli bir marka. Şehrimizin ekonomik kalkınmasına katkı sunan, üretime emek veren herkesi kutluyorum” ifadelerine yer verdi.

Sadece Turizmde Değil Alt Sanayi Kollarında da Lider Antalya 02
Sadece Turizmde Değil Alt Sanayi Kollarında da Lider Antalya 03
Sadece Turizmde Değil Alt Sanayi Kollarında da Lider Antalya 04
Sadece Turizmde Değil Alt Sanayi Kollarında da Lider Antalya 05
Sadece Turizmde Değil Alt Sanayi Kollarında da Lider Antalya 06

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu