Antalya ValiliğiGündem

Üretim Ve Tedarik Zinciri Devam Etmeli

26.11.2020

Tüm haberler için tıklayınız

Vali Ersin Yazıcı, Antalya Serbest Bölge’de bulunan medikal ve tıbbi araç üretimi konusunda faaliyet gösteren firmaları ziyaret etti.

Vali Ersin Yazıcı, ASBAŞ Genel Müdürü Zeki Gürses ile 350 çalışanıyla dünyada 200’ün üzerinde ülkeye, kalp ameliyatlarında kullanılan medikal ürünleri ihraç eden Getinge Medikal firmasını ziyaret ederek şirket Genel Müdürü Murat Çalık’tan üretim faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Korona virüs sürecinde de üretime ara vermeden devam eden Serbest Bölge’de üretim ve tedarik zincirinin kırılmaması için özel bir çaba gösterdiklerini belirten Vali Yazıcı, “Antalya Türkiye’nin en önemli üretim merkezlerinden bir tanesi. Yat sektöründen, tarım sektörüne, medikalden metal ve inşaata elektrik elektronikten, tekstile kadar birçok alanda firmalarımız üretim yapıyor. Özellikle medikal üretim yapan firmalarımız salgın sürecinde şehrimiz ve ülkemiz için çok önemli katkılar sunmaya devam etti. Bu süreci en kısa sürede atlatacağız ve bölgeyi büyütmek, yatırımları, ihracatı, üretimi ve istihdamı artırmak için daha çok çalışmaya ve yatırım yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Üretim Ve Tedarik Zinciri Devam Etmeli 02
Üretim Ve Tedarik Zinciri Devam Etmeli 03
Üretim Ve Tedarik Zinciri Devam Etmeli 04

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu