Antalya ValiliğiGündem

Vali Yazıcı, Jandarma Komutanlarıyla 2020 Değerlendirme Toplantısında Buluştu

26.01.2021

Tüm haberler için tıklayınız…

Vali Ersin Yazıcı, İlçe Jandarma Komutanları ile 2020 Yılı Değerlendirme Toplantısı’nda bir araya geldi.

Toplantıda, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mustafa Başoğlu ve ilçe komutanlarıyla biraraya gelen Vali Ersin Yazıcı, komutanlığın işleyişi, asayiş ve kent güvenliği sağlamaya yönelik çalışmaları hakkında bilgi aldı. Genel olarak 2020 yılı Jandarma faaliyetlerinin değerlendirildiği toplantıda Vali Ersin Yazıcı, “6 aydır bu şehrideyim. Hem emniyet hem jandarma teşkilatlarımız işlerini iyi yapıyor. Bu da Türkiye’nin dünyaya açılan kapısı Antalya için çok önemli. Hepinizi tebrik ediyorum.” dedi.

Jandarma Teşkilatı’nın Antalya’da çok önemli bir misyonu olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, tüm güvenlik teşkilatlarımızla birlikte bu şehre hizmet etmeye devam edeceklerini vurguladı.

Üniformalı Meslekler Zor Meslekler
Güvenliğin insanlar için birinci öncelik olduğunu vurgulayan Vali Yazıcı, “Güvenliğin ne kadar önemli olduğunu daha önce de sık sık ifade ettim. İnsanlar için güvenlik her zaman önceliklidir. Çok önemli bir görev omuzlarınızda. Bu büyük sorumluluğumuzu adaletten ayrılmadan insanlara güven vererek yerine getirmeliyiz. Güvenlik güçlerinden insanlarımızın en büyük beklentisi güvenmek. Bu sebeple güvenlik güçlerimizin birinci vazifesi adaletli davranmaktır. Taşıdığınız üniforma çok şerefli ve kutsal bir üniforma. Bu üniformanın sorumluluğunu her zaman layıkıyla taşıyacağınıza inanacım tamdır.” diye konuştu.

Kadına Karşı Şiddete Sıfır Tolerans
Toplantıdaki konuşmasında kadına karşı şiddet olaylarına değinen Vali Yazıcı, “Ne inancımızda ne töremizde ne de hukuk sistemimizde kadına karşı şiddete asla müsaade yoktur. Bu fiili gerçekleştip karşınıza gelen kişilere hukukun size tanıdığı yetkileri noktasına kadar mutlaka kullanın. Benim güvenlik güçlerim, inancımız dışında töremiz dışında hukukumuz dışında davranan bu tür acizlere hukuk çerçevesinde gerektiği gibi davransın. Kadına şiddet olaylarıyla karşılaşmak bizleri ve toplumumuzu üzüyor. İnanıyorumki sizler de üzülüyorsunuz. Bu konuya güvenlik güçlerimizin daha fazla hassasiyetle yaklaşmalarını rica ediyorum.” şeklinde konuştu.

Turizmde Güvenlik Herşeyden Önce Gelir
Antalya’da milyonların güvenliğinden sorumlu bir İl Jandarma Komutanlığı olduğuna dikkat çeken Vali Yazıcı “Turizmde güvenlik her şeyden önce gelir. İnsanlar kendilerini güvende duymadıkları bir bölgede tatil yapmak istemezler. Bu sebeple çalışmalarımızda titiz ve özenli davranmalıyız. Antalya’da misafirlerin güvenliklerinden tereddüt etmeden tatil yapmaları birinci vazifemiz. Dünya’da İstanbul’dan sonra en çok bilinen şehrimiz Antalya. Burası turizmin başkenti. Türkiye’nin dünyaya açılan penceresi. Böyle güzide bir şehirde sizlerle birlikte görev yapmaktan son derece mutluyum.” ifadelerine yer verdi.

Bu Güzel Şehre Hizmet Etmeye Devam Edeceğiz
Antalya Jandarma Komutanlığının işini iyi yaptığını ifade eden Yazıcı “Son dönemdeki özellikle uyuşturucuyla ilgili operasyonlarınızı takdir ediyorum. Gençlerimizi bu illetten korumalıyız. Uyuşturucuyla mücadelemize tüm hızıyla birlikte devam edeceğiz. Emeği geçen herkesi tekrar tebrik ediyorum. Hep birlikte bu şehre hizmet etmeye bu şehirdeki insanlara güven vermeye, haine ve hırsıza da korku vermeye devam edeceğiz. Hepinize sonsuz başarılar diliyorum. Görevimizi ciddiyetle, samimiyetle, güven verecek şekilde yapmaya devam edeceğiz. Yolunuz bahtınız açık olsun” dedi.

Konuşmasının sonunda pandemi koşullarının devam ettiğine vurgu yapan Vali Yazıcı, tüm jandarma teşkilatının kurallara uyarak örnek teşklil etmesini rica etti.

02_vali yazıcı jandarma komutanlarıyla 2020 değerlendirme toplantısında buluştu
03_vali yazıcı jandarma komutanlarıyla 2020 değerlendirme toplantısında buluştu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu