Antalya ValiliğiGündem

Vali Yazıcı’dan Kamp İçin Antalya’da Bulunan Milli Sporculara Ziyaret

25.01.2021

Tüm haberler için tıklayınız…

Vali Ersin Yazıcı, koronavirüs salgını nedeniyle 2021 yılına ertelenen Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası için Antalya’da kampa giren Ampute Futbol Milli Takımı ve Tokyo Paralimpik Oyunları hazırlıkları kapsamında Antalya’da bulunan Okçuluk Milli Takımı’nı ziyaret ederek milli takımlarımıza başarılar diledi.

Vali Ersin Yazıcı, 2021 Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası hazırlık çalışmaları için 18 – 28 Ocak tarihlerinde Antalya’da kampa giren Ampute Futbol Milli Takımı’nı ziyaret etti. Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı (TBESF) Arif Ümit Uztürk, Başantrenör Osman Çakmak ve futbolcularla kamp yaptıkları otelde bir araya gelen Vali Yazıcı, Ampute Futbol Milli Takımımızın milletimizin gönlünde her zaman şampiyon olduğunu belirterek gençlerimize ve çocuklarımıza azmin, başarının en büyük örnekleri olduğunu söyledi.

Meksika’da düzenlenen 2018 Ampute Futbol Dünya Kupası’nda ikinci olan Milli Takım futbolcuların gurur duyulacak bir performansa imza attığını ifade eden Vali Yazıcı, “Sizin mücadeleniz azim ve karalılığın, asla vazgeçmemenin en güzel örneği, hayata karşı meydan okumanın mücadelesidir. Bu tüm gençlerimize örnek olmalı. Biz devlet olarak her zaman yanınızda olmaya sizlerin destekçisi olmaya devam edeceğiz. İnşallah nice zaferleri hep birlikte yaşarız. Sizleri en kalbi duygularımla tebrik ederken, 2021 Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası’nda da başarılı bir turnuva çıkaracağınıza gönülden inanıyorum. ” ifadelerini kullandı.

Ampute Milli Takımı oyuncuları, Vali Ersin Yazıcı’ya, üzerinde isminin yazılı olduğu milli takım forması hediye etti.

Okçuluk Kültürel Değerimiz
Tokyo Paralimpik Oyunları hazırlıkları kapsamında Antalya’da kampa giren Okçuluk Milli Takımı’nı ziyaret eden Vali Yazıcı, çalışmalar hakkında teknik ekipten bilgi aldı. Okçuluğun kültürümüz bir parçası, ata sporumuz olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, gençlerin bu tür sporlara yönlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Vali Yazıcı; “Okçuluk, tarihten gelen geleneksel ata sporumuz. Okçuluk toplumumuzda gün geçtikçe daha da önem kazanmakta. Tarihimize ait kültürel bir değerimiz. Atalarımız Türk okçuluğunu dünyaya tanıtarak nam saldılar. Gençlerimizi okçuluk, güreş gibi tarihimizle özdeşleşen sporlara yönlendirerek önemli başarılara imza atabiliriz. Okçuluk Milli Takımımıza ve Ampute Futbol Milli Takımımıza katılacakları turnuvalarda başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Başarılarının Devamını Diledi
2021 Tokyo Olimpiyat Oyunlarına hazırlanan Dünya ve Avrupa şampiyonu Milli Sporcumuz Ramil Guliyev’i de ziyaret eden Vali Yazıcı, Milli Atletimizi başarılarından dolayı kutlayarak yeni başarılar beklediğini ifade etti.

02_Vali Yazıcıdan Kamp İçin Antalya’da Bulunan Milli Sporculara Ziyaret
03_Vali Yazıcıdan Kamp İçin Antalya’da Bulunan Milli Sporculara Ziyaret
04_Vali Yazıcıdan Kamp İçin Antalya’da Bulunan Milli Sporculara Ziyaret
05_Vali Yazıcıdan Kamp İçin Antalya’da Bulunan Milli Sporculara Ziyaret
06_Vali Yazıcıdan Kamp İçin Antalya’da Bulunan Milli Sporculara Ziyaret
07_Vali Yazıcıdan Kamp İçin Antalya’da Bulunan Milli Sporculara Ziyaret
08_Vali Yazıcıdan Kamp İçin Antalya’da Bulunan Milli Sporculara Ziyaret
09_Vali Yazıcıdan Kamp İçin Antalya’da Bulunan Milli Sporculara Ziyaret
10_Vali Yazıcıdan Kamp İçin Antalya’da Bulunan Milli Sporculara Ziyaret
11_Vali Yazıcıdan Kamp İçin Antalya’da Bulunan Milli Sporculara Ziyaret
12_Vali Yazıcıdan Kamp İçin Antalya’da Bulunan Milli Sporculara Ziyaret
13_Vali Yazıcıdan Kamp İçin Antalya’da Bulunan Milli Sporculara Ziyaret

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu